Sport

Aston Villa savladala Derby County i izborila plasman u Premiership

LONDON (AA) – Aston Villa je u finalu play-offa Championshipa na Wembleyu savladala Derby County rezultatom 2:1 i izborila plasman u Premiership, javlja Anadolu Agency (AA).

U pitanju je najskuplja utakmica sezone, vrijedna zarade od 200 milijona eura i ulaska u Premiership sljedeće sezone.

Aston Villa je povela golom Anwara El-Ghazija u 44. minuti što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Aston Villa je udvostručila prednost u 59. minuti golom Johna McGinna.

Derby je u 81. minuti preko Martyna Waghorna samo uspio smanjiti na 2:1, što je bilo dovoljno Aston Villi za povratak u Premiership, nakon tri godine.

U regularnom dijelu sezone, nakon 46 odigranih kola Championshipa, Aston Villa je osvojila peto mjesto s dva boda više od šestog Derbyja. Iako nisu bili favoriti uoči doigravanja, uspjeli su stići do velikog finala.

Villa je poslije pobjede 2:1 i poraza u uzvratu kod WBA 1:0 slavila preko penala 4:3 u polufinalu, dok je Derby najprije kod kuće izgubio od Leedsa 0:1, a potom u fantastičnom dvoboju slavio 4:2 na Elland Roadu i stigao na korak od povratka u elitu.