Sport

Španci u finalu

Španci su finale izborili nakon dva produžetka

PEKING (AA) – Prvi finalista Svjetskog prvenstva za košarkaše je reprezentacija Španije.

U prvom današnjem polufinalnom, izuzetno neizvjesnom susretu Španci su savladali košarkaše Australije rezultatom 95:88 nakon dva odigrana produžetka.

Osam sekundi prije isteka 40 minuta utakmice Marc Gasol pogodio je dva slobodna bacanja i Španci su preokrenuli rezultat u svoju korist – 71:70. U narednom napadu poslije četiri sekunde Australci su uspjeli izboriti prekršaj. Na liniju slobodnih bacanja stao je Patty Mills. Pogodio je prvo bacanje, ali drugo nije, pa se ušlo u produžetke kod rezultata 71:71.

U prvom produžetku nijedna ekipa nije uspjela postići koš više od protivnika pa su dobili novih pet minuta utakmice.

Iskusniji Španci su drugi produžetak odigrali bolje i na kraju slavili sa sedam koševa prednosti.