Sport

Chelsea osvojio Evropsku ligu

Topdžije nisu mogle sustići visoku prednost Chelsija koji je više nego zasluženo uzeo trofej

BAKU (AA) – Chelsea je ovogodišnji osvajač Evropske lige nakon što je u velikom finalu koje se igralo na Olimpijskom stadionu u Bakuu savladao Arsenal rezultatom 4:1.

Prvo poluvrijeme je, uprkos nekoliko vrlo izglednih prilika na obje strane, završeno bez golova.

Ipak, odmah na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu, Chelsea je poveo golom Oliviera Girouda.

Plavci su nastavili s napadima pa su u 60. minutu golom Pedra već vodili s 2:0. Samo pet minuta kasnije Chelsea je došao i do trećeg gola kada je Eden Hazard pogodio iz penala.

Arsenal je u 69. minutu preko Alexa Iwobija uspio smanjiti na 3:1 i vratiti nadu svojim navijačima.

Ipak, tri minute kasnije Chelsea je golom Hazarda ponovo povećao prednost. Ekipa Topnika do kraja nije mogla sustići visoku prednost protivnika, pa je Chelsea više nego zasluženo osvojio ovogodišnju Europsku ligu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac igrao je čitav meč u ekipi Arsenala.

Relativno malo engleskih navijača stiglo je u Azerbejdžan radi visokih putnih troškova zbog čega ni Arsenal ni Chelsea nisu prodali po 6.000 karata, koliko im je dodijelila Europska fudbalska federacija (UEFA).

Međutim, mnogi navijači londonskih klubova došli su iz Rusije i jugoistočne Azije, a oba tima imali su i veliki broj pristalica u Azerbejdžanu.