Sport

Jermenija savladala BiH 4:2, poraz Prosinečkog

Jermenija je ovim rezultatom potisnula BiH na četvrto mjesto

SARAJEVO (AA) – Selekcija Jermenije pobijedila je reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2 u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko fudbalsko prvenstvo.

Domaći su bolje otvorili meč na Nacinalnom stadionu u Jerevanu i poveli već u trećoj minuti golom Henrikh Mkhtaryan.

Izabranici selektora Roberta Prosinečkog su izjednačili deset minuta kasnije golom Edina Džeka i u potpunosti preuzeli inicijativu na terenu, ali do kraja poluvremena nije se mijenjao rezultat.

Jermenci su bolje otvorili i drugo poluvrijeme, a inicijativu su krunisali drugim Mkhitaryanovim golom u 66. minuti.

Bh. tim je odgovorio golom Amara Gojaka u 70.mminuti, a za  3:2 za Jermeniju sedam minuta kasnije je pogodio Hovhannes Hambardzumyan.

Za konačnih 4:2 Mikhitaryan je u posljednjim trenucima meča ubacio loptu u peterac a smušenom reakcijom autogol postigao Stjepan Lončar.

Jermenija je pobjedom došla na treće mjesto u grupi “J“ sa devet bodova, a bh. selekcija je na četvrtom sa dva boda manje. Lider grupe je Italija koja ima maksimalnih 15 bodova iz pet mečeva, a druga je Finska sa 12 bodova. Grčka je peta sa četiri boda, a Lihtenštajn je posljednji u grupi bez osvojenih bodova.