Sport

Toronto raptors novi šampion NBA

Košarkaši Toronta su pobedom nad Golden Stejtom u šestoj utakmici finala NBA lige okončali seriju (4-2) i osvojili prvu titulu za tu franšizu u njenoj istoriji!

Utakmica je rešena u poslednjim sekundama četvrte četvrtine, u koju su Voriorsi ušli sa prednošću.

Na isteku drugog minuta poslednjeg kvartala Fred VanVlit je ubacio trojku za izjednačenje, posle čega je usledila rezultatska klackalica.

Rezervni plejmejker Reptorsa je ubacio još dve trojke, na drugoj strani su bili precizni Šon Livingston i Andre Iguadala, a uoči ulaska u poslednjih dva minuta meča kanadska ekipa je imala šest poena viška.

Drejmond Grin i Demarkus Kazins su uspeli da razliku smanje na poen, ali je Paskal Sijakam bio precizan na 26 sekundi do kraja, a na 9,6 sekundi Voriorsi su dobili loptu, posle velike greške Denija Grina.

U tom momentu je bilo 111:110 za Toronto, ali je iz konfuznog napada Stef Kari promašio trojku, Kazins je promašio skok, a Kavaj Lenard stigao do lopte, međutim ona je završila u rukama Grina, ali su arbitri dosudili tehničku grešku na 0,9 sekundi do kraja meča.

Lenard je realizovao slobodno bacanje, a potom se ušunjao u reket i ubacio dva poena, za konačnih 114:110.