Sport

Turska: Galatasaray savladao Basaksehir za titulu prvaka Turske

Riad Bajić je u 17. minuti susreta doveo u vodstvo Basaksehir

ISTANBUL (AA) – Fudbaleri Galatasaraya slavili su danas u Istabulu protiv gradskog rivala Basaksehira rezultatom 2:1 čime su kolo prije kraja sezone došli do osvajanja titule prvaka Turske.

Direktni okršaj za vrh tabele bolje su otvorili gosti. Bh. internacionalac Riad Bajić je u 17. minuti susreta doveo u vodstvo Basaksehir, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon pogotka Bajića došlo je do incidenata na terenu Turk Telekom stadiona, a sudija Cuneyt Cakir je zbog naguravanja podijelio nekoliko žutih kartona. Između ostalih, “požutio” je i Bajić.

Poravnanje Galatasarayu donio je Sofiane Feghouli u 47. minuti, a gol za preokret postigao je Henry Onyekuru u 64. minuti utakmice.

Galatasaray je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok drugoplasirani Basaksehir za koji nastupaju Bajić i Edin Višća ima 66 bodova. Kolo prije kraja turske Super lige na trećem mjestu nalazi se Besiktas dok je četvrti Trabzonspor