Sport

Željezničar savladao Sarajevo na Grbavici

Gradski rivali Željezničar i Sarajevo odigrali su 119. ligaški sarajevski derbi

SARAJEVO (AA) – Željezničar je uvjerljivo slavio u gradskom derbiju protiv Sarajeva rezultatom 5:2.

Sarajevski gradski rivali odigrali su 119. ligaški derbi pred više od 11 hiljada navijača na stadionu Grbavica.

Sarajevo je povelo u prvoj minuti golom Anela Hebibovića. Međutim, slavlje “bordo tima” nije trajalo dugo, jer je Željezničar u sedmoj minuti izjednačio. Sulejman Krpić je bio strijelac za “plave” nakon asistencije Mladena Veselinovića. Isti igrač je domaću ekipu doveo u prednost golom u 38. minuti.

Da ekipe na odmor odu u egalu “pobrinuo” se igrač Željezničara Enes Sipović koji je zatresao svoju mrežu za 2:2.

U drugom poluvremenu Željezničar je dominirao terenom i nastavio da prijeti golmanu Sarajeva Vladanu Kovačeviću.

U 60. minuti bolja igra rezultirala je vodstvom domaćih nakon gola Petra Boje. U 76. minuti četvrti gol za Željezničar postigao je Damir Sadiković.

Posljednji gol u velikoj pobjedi Željezničara postigao je Mehmed Alispahić u sudijskoj nadoknadi.

Tri nova boda domaćoj ekipi su donijela prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH nakon sedam odigranih kola.