Sport

Košarkaši Partizana u Eurokupu savladali Tofaš s 93:80

BEOGRAD (AA) – Košarkaši Partizana su u Beogradu u drugom kolu grupe B Eurokupa savladali tursku ekipu Tofaša rezultatom 93:80.

Crno-beli su utakmicu prelomili u posljednjoj četvrtini u kojoj su odigrali fenomenalno i na kraju zasluženo slavili.

Tofaš je u prvoj četvrtini bio mnogo bolji protivnik te je slavio sa 27:15. Košarkaši Partizana su u nastavku zaigrali mnogo bolje te su drugu dionicu dobili sa 30:22.

Domaća ekipa je i u trećoj četvrtini bila dominantnija ekipa pa su tu dionicu dobili sa 21:17. Partizan je i posljednju četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 27:14, za konačnih 93:80.

Izabranici Andrea Trinchierija ostvarili su važan trijumf i poslije dva odigrana meča imaju maksimalan učinak.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Rade Zagorac sa 26 poena, pet skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Odličan je bio i Veličković koji je imao 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije, kao i Volden koji je upisao 12 poena i sedam asistencija. Goste je predvodio Devin Williams sa 18 poena.