Novo

Liverpool novi šampion Evrope

Vodeći gol za “redse“ postigao je Mohamed Salah već u drugoj minuti iz jedanaesterca, a konačnih 2:0 postavio je Divock Origi u 87.

MADRID (AA) – Fudbaleri Liverpoola večeras su u finalu Lige šampiona, igranom na madridskom stadionu Wanda Metropolitano, savladali Tottenham, rezultatom 2:0.

Vodeći gol za “redse“ postigao je Mohamed Salah već u drugoj minuti iz jedanaesterca. U nastavku prvog poluvremena viđen je dosta nezanimljiv i oprezan fudbal s obje strane.

Tek u drugom poluvremenu rivali su se malo otvorili, posebno Tottenham koji je pokušavao da dođe do izjednačenja. S druge strane, Liverpool je prijetio iz kontra napada, pa je viđeno nekoliko solidnih šansi. Međutim, niko nije uspio da zatrese mrežu sve do 87. minute kada je rezervista Divock Origi postigao gol za konačnih 2:0.

Liverpool je stigao do šestog naslova šampiona Evrope.

Tottenham je poražen u svom prvom finalu Lige šampiona.