Sport

Novopazaraski “Plavi” nastavili pobednički niz

FK Novi Pazar se trenutno nalazi na trećem mestu na tabeli sa 12 bodova iz 7 mečeva.

U sedmom kolu “Mozzartbet” super lige Srbije FK Novi Pazar je pobedio ekipu kruševačkog “Napretka” rezultatom 2:1. Time su Novopazarci nastavili svoj pobedniči niz pobedivši u četiri utakmice za redom.

Novi Pazar je poveo golom Ergelasa u 40. minutu susreta nakon izuzetno efektno izvedenog kontranapada, čime su igrači “Plavih ” krunisali početnu dominaciju u igri.

Nakon toga utakmica ulazi i mirniji deo kada igrači iz Kruševca sve više ugrožavaju gol Novog Pazara. Izjednačio je Krstić u 55. minutu susreta.

Kada je izgledalo da će se utakmica završiti remijem, nakon prekršaja u šesnaestercu gostiju, dosuđen je penal za FK Novi Pazar koji je iskoristio Andrija Majdevac. Istovremeno su igrači gostiju ostali bez jednog od igrača, jer je “krivac” za penal, kapiten gostiju Dejan Kerkez, zaradio crveni karton.